Strony

niedziela, 1 listopada 2015

Jak rozwiazać problemy z osypującym się cieniem czy przetłuszczoną powieką - triki wizażystów



W dzisiejszym poście znowu poruszę kilka problemów kosmetycznych i przedstawię możliwe i łatwe rozwiązania. Jeśli macie jakieś pytanie z zakresu kosmetyki, wizażu czy fryzjerstwa – śmiało zadawajcie swoje pytania pod artykułem. Na pewno na nie odpowiem w kolejnym poście przeznaczonym na tą tematykę.

1. Co zrobić gdy drobinki cienia osypują się, przez co skóra z nałożonym na nią podkładem może się pobrudzić?

Profesjonalni wizażyści używają wielorazowych, przyklejanych pod oko silikonowych płatków, które chronią skórę przed osypującym się cieniem. Jest to dosyć drogi, ale dobry i profesjonalny sposób. Wydatek na takie płatki jest jednorazowy.

Można również zmienić kolejność nakładania poszczególnych kosmetyków, najpierw nałożyć cień a następnie usunąć za pomocą wacika zwliżonego płynem micelarnym/tonikiem resztki cieni z policzków. Dopiero później nakładać podkład, korektor, resztę makijażu… 

Można również nałożyć podkład, ale na policzki nałożyć grubym pędzlem mocniejszą warstwę pudru. Następnie można go strzepać z twarzy razem z osypującym się cieniem. Jest to patent wizażysty amerykańskiego Kevina Aucoina.

Dużo zależy też od sposobu nakładania cienia. Wybierajmy do tego celu pędzle z włosia naturalnego, nie pacynki przeznaczone do cieni. Pędzel można lekko zwliżyć wodą i nakładać cienie  w sposób na mokro. Również nie należy zbyt mocno dociskać pędzla, bo wtedy cienie się osypują i tworzą niepożądany efekt. Oczywiście największy problem jest przy nakładaniu kolorów ciemnych i zawierających dużo pigmentu.

Można również wybrać cienie w innej formie np. w formie kremu, cienie żelowe lub takie w musie, roll onie. One przy nakładaniu nie obsypują się i pozostawiają dobrze utrwalony cień na powiece, który utrzyma się wiele godzin i nie będzie się obsypywał czy rolował w załamaniu powieki?

2. Co zrobić gdy powieki się przetłuszczają a cienie rolują się w zagłębieniu powiek?
Najlepiej stosować wysokiej jakości cienie dobrych marek, o odpowiedniej, wysokiej pigmentacji. Przed makijażem najlepiej jest odtłuścić powieki, choćby poprzez przyciśnięcie do nich jednej warstwy chusteczki higienicznej, która wchłonie nadmiar sebum, które jest na skórze powiek bardzo przetłuszczajcej się. Problem ten występuje często przy tzw. opadającej powiece, kąciku oka albo przy typie oczu azjatyckich (mało widoczna powieka). Jeśli nałożymy cień na nieodpowiednio przygotowaną i tłustą powiekę, makijaż zmyje się szybko będzie się rolował.

Bazy pod cienie możemy znaleźć w różnych rodzajach i formach konsystencji. Baza jest produktem który świeży i zdatny do użycia jest ok. 6 miesięcy, ponieważ łatwo wysycha dlatego musmy pamiętać o dokładnym zakręcaniu słoiczka lub opakowania. Również zawsze należy używać świeżego produktu, z opowiednią datą ważności szczególnie dlatego, ponieważ stosujemy go w okolicach oczu – bardzo wrażliwej i delikatnej części ciała.

Bazy dzielmy na
- baza w słoiczku – zazwyczaj aplikuje się ją za pomocą palca rozprowadzając cieńką warstewką na powiece, jest gładka w konsystencji i dobrze rozprowadza się pod wpływem ciepła ciała (w tym wypadku palca), dobrze stapia się ze skórą np. baza Artdeco dostępna w sklepie IPERFUMY

 

- baza w tubce – ma bardziej płynną konsystencję, możemy nakładać ją albo palcem albo pędzelkiem, tego typu bazę produkuje np. czeskamarka Dermacol która jest dostępna w sklepie IPERFUMY.  Wielką zaletą produktu marki Dermacol jest jego przystępna, i dobra cena.

 


- baza w opakowaniu z pędzelkiem – nakładana pacynką, w formie opakowania podobnej do błyszczyka

2 komentarze:

  1. Super post :) Ja nie mogę przełamać się do odwrócenia kolejności makijażu - oczy a później twarz.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo przydatny post, dzięki :)
    P.S. NOWA NAZWA BLOGA! Dawniej: www.free-to-be-myself-forever.blogspot.com, a teraz: www.iamonlyania.blogspot.com. Więcej informacji w najnowszym poście, serdecznie zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń