Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

sobota, 25 lutego 2017

Maseczka z węglem aktywnym - IPERFUMY

W dniu dzisiejszym postanowiłam zabrać Was w podróż na Śląsk i opowiedzieć trochę o właściwościach węgla w kosmetyce. Jest to temat dosyć rozległy ale na pewno warty aby go poznać. Węgiel od starodawnych czasów był stosowany nie tylko w kosmetyce ale również w lecznictwie i farmacji – często obecnie używa się pastylek węgla do przyrządzania kosmetyków czy  maseczek na skórę.

Ja jednak opowiem o gotowym produkcie marki Bielenda, która produkuje kosmetyki oparte na naturalnych recepturach. Maseczka Carbo detox dla skóry tłustej i mieszanej opakowana jest w foliową szasetkę o pojemności 8 gramów co wystarczy na jedno lub dwa zastosowania (zależy jak dużo maseczki nałożymy na twarz). Koszt jest niewielki, dlatego choćby ze zwykłej ciekawości należy jej spróbować i na własnej skórze przekonać się o właściwościach węgla. Produkt znajdziemy w drogerii Iperfumy.

Maseczka dostępna jest w trzech rodzajach, a ja miałam możliwość wypróbować dwa rodzaje. Dzisiaj napiszę o oczyszczającej masce węglowej Carbo Detox – wyróżnia się ona opakowaniem w kolorze zielonym. Maseczka jest najbardziej odpowiednia dla cery mieszanej oraz tłustej, co reprezentuje moją skórę.

Maseczkę należy nałożyć na oczyszczoną uprzednio skórę twarzy, szyi oraz dekoltu a następnie zmyć ją letnią wodą. Zmywanie maseczki przebiega dość dobrze. Skóra po jej zmyciu nie jest ściągnięta, przyjemna w dotyku i zmatowiona. Gotowa do nałożenia kremu i dalszej pielęgnacji. Maseczkę najlepiej stosować jest na noc.

Węgiel czarny ze względu na swoje właściwości zwany jest czarnym diamentem. Jego antybakteryjne działanie zostało docenione, i jest głównym powodem jego zastosowania w kosmetyce. Dodatkowo posiada także zdolności oczyszczające skóre oraz ściągające ją. Oczyszcza skórę z toksyn, działa dobrze na wągry i inne zmiany skórne. Niesamowicie oczyszcza i jest naturalną skuteczną bronią.


W składzie produktu znajdziemy glinkę zieloną – posiada ona silne właściwości ściągające i dezynfekujące skórę – co sprawdza się w przypadku posiadania skóry trądzikowej oraz ze zmianami bakteryjnymi. Dodatkowo zmniejsza ona wydzielanie sebum, co sprawia, że skóra jest zmatowiona. Glinka zielona bardzo często stosowana jest do pielęgnacji skóry z trądzikiem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...