Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 13 grudnia 2015

Pokolenia Wiek deszczu, wiek słońca - Katarzyna DrogaKatarzyna Droga, to absolwentka wydziału filologii polskiej, zakochana w literaturze – dlatego postanowiła sama stworzyć książkę i tak powstały „Pokolenia” – wiek deszczu, wiek słońca. Książka jest bardzo ciekawą formą literacką – spełnia funkcję historyczną, gdyż opowiada o losach Polski, pamiętnika – opisuje prawdziwe przeżycia a także jest rodzajem dokumentu. 

W książce powraca ona do swoich wspomnień, zwłaszcza z dzieciństwa, które spędziła na Podlasiu. Urodziła się w Zambrowie, a i jej przodkowie pochodzą z niewielkiej wsi nad Narwią. W takich pięknych krajobrazach toczy się akcja książki, której najważniejszym elementem jest życie prawdziwych ludzi i podróż w przeszłość – autorka wraca do własnych korzeni, chcąc poznać rodzinę oraz życie przodków.

 Jest to opowieść na którą możemy patrzeć z pewnym utęsknieniem – pełno tu opisów rajskich krajobrazów, idylli wiejskiego życia, spokoju, ale także poznajemy w niej codzienne życie ludzi na przełomie XX wieku – wesołe, czasami smutne, wzruszające, nieobliczalne, pełne zarówno ludzkich radości jak i dramatów. Momentem, od którego wszystko się zaczęło, jest znalezienie przez autorkę pamiętnika Janki w starej szafce. Czy dzięki temu autorka dowie się więcej na temat swojej rodziny i pochodzenia? - dlatego warto przeczytać tę książkę i dowiedzieć się.zapraszam na stronę SENSUS.PL

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...