Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

piątek, 30 stycznia 2015

Recenzja książki

Witajcie!

Dziś dla odmiany chciałabym Wam przedstawić książkę, którą uznałam za wartościową:)


Wydawnictwo Sfinks zaciekawiło mnie, ponieważ posiada bardzo duży wybór książek o różnej tematyce, dlatego każda osoba znajdzie w ofercie coś dla siebie. Podoba mi się wybór ambitnych i wartościowych książek, szanujących takie wartości jak rodzina, miłość, Bóg i Patriotyzm.
Wśród książek wydawnictwa Sfinks znajdziemy między innymi pięknie wydane modlitewniki. Ja wybrałam jeden z nich „ Polski Modlitewnik ” i chciałabym Wam go dzisiaj przedstawić, ponieważ uważam, że jest to obowiązkowa i wartościowa pozycja dla każdego Chrześcijanina.Polski Modlitewnik jest ponad 250 stronicową książką w twardej oprawie. Do wydania dołączono 2 plyty CD, na których znajdziemy Modlitwę różańcową ze Świętym Janem Pawłem II (rozważania Ojca Świętego oraz cenionych artystów polskich). Na pierwszej płycie znajdują się Rozważania Tajemnic Radosnych oraz Rozważania Tajemnic Światła, natomiast na drugiej – Rozważania Tajemnic Bolesnych i Rozważania Tajemnic Chwalebnych. Płyty umieszczone są w foliowych etui po obydwu stronach okładki.
Dużym atutem jest cena – 29 złotych za książkę w twardej oprawie – co sprawia, że każda osoba może sobie na nią pozwolić, a również będzie pięknym i niedrogim prezentem dla naszych bliskich.
Polski modlitewnik to zbiór najpiękniejszych modlitw Polskich i nie tylko, wielu nam nieznanych i zapomnianych. Słowa modlitw zostały ubogacone pięknymi obrazami pędzla najwybitniejszych mistrzów malarstwa. Znajdziemy tu obrazy Matki Bożej, Pana Jezusa czy zapierające dech w piersiach sceny biblijne.

Jest to doskonały prezent dla bierzmowanego, dziecka wchodzącego w dorosłość, nowożeńców, solenizanta czy choćby osoby zagubionej, wątpiącej. Każdy człowiek, który sięgnie po tą pozycje, będzie mógł ubogacić się wewnętrznie – rozważając modlitwy, słowa z Pisma Swiętego czy czytając o tym, na czym polega dobra modlitwa.
Znajdziemy tu modlitwy bardzo długie, jak i krótkie. Odmawiane i stworzone przez wielu wielkich Świętych Kościoła Katolickiego. Modlitwy w różnych potrzebach, za bliskie nam osoby jak i za naszych nieprzyjaciół.
Książka podzielona jest na pięć rozdziałów. Na samym początku znajdują się najważniejsze zagadnienia z Katechizmu. Następnie modlitwy codzienne, te które znamy, których uczyliśmy się jako dzieci, wtedy gdy dopiero poznawaliśmy Boga i po raz pierwszy przyjmowaliśmy Go w Sakramencie Eucharystii. Kolejne z modlitw to te, skierowane do Boga i Trójcy Świętej, Pana Jezusa, Ducha Świętego.Kolejny z podrozdziałów zawiera modlitwy skierowane do Matki Bożej, tak ważnej dla naszego Narodu – Królowej Polski. Słowa modlitw ubogacone zostały niezwykłymi reprodukcjami z wizerunkiem Maryi. Szczególnie spodobał mi się obraz autorstwa Hermana Richira (1942 rok) – Madonna. Przedstawia on Matkę Bożą w prześwitującym welonie, z aureolą z dwunastu gwiazd. Obraz utrzymany jest w pastelowej, jasnej kolorystyce, emanuje z niego lekkość i łagodność.
Zaskakuje mnie Bogactwo wizerunków Najświętszej Panny – tego jak widział Ją każdy z artystów. Do książki wybrano ciekawe reprodukcje, różniące się od siebie stylem, z różnych epok czasowych. Stanowi to pewnego rodzaju przekrój przez różne epoki, style malarskie i twórczość sakralną.

W trzecim rozdziale znajdziemy Poradnik dobrej Modlitwy, rozpoczęty pięknym cytatem z Ewangelii wg. Św. Mateusza „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swojej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu” – jest to kwintesencja każdej modlitwy.
Na myśl przychodzą mi także słowa św. Teresy z Lisieux (zacytowane zresztą we wstępie napisanym przez samo wydawnictwo) – „Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości”. Pomyślałam o nich gdy tylko trzymałam tę książkę w ręku, nawet jej nie otwierając.
W poradniku modlitwy znajdziemy praktycznie informacje dotyczące przygotowania do modlitwy, dowiemy się, czy ważne jest miejsce i pozycja, jaką przyjmujemy modląc się. Dowiemy się, dlaczego warto modlić się własnymi słowami i jak otworzyć swoje serce na modlitwę.
Modlitwa jest naszą osobistą rozmową z Panem Bogiem, a nie zbiorem reguł, zakazów i nakazów… Dlatego spodobał mi się poradnik, który jedynie radzi i pomaga człowiekowi rozwiać niepewności i niepokoje dotyczące modlitwy. W dodatku jest w nim miejsce na napisanie naszych własnych słów do Boga, naszej osobistej modlitwy. W części końcowej został również zawarty słownik, przedstawiający najważniejsze zagadnienia związane z modlitwą.

 Zawsze możemy traktować modlitwę jak naszą indywidualną rozmowę lub modlić się pięknymi słowami modlitw z tego Modlitewnika. Słowami, które powstawały latami, w minionych wiekach. Modlitwami, którymi modlili się wielcy święci jak i nasz Rodak Jan Paweł II. 

Książkę można zakupić TUTAJ 


Zapraszam do KSIĘGARNI INTERNETOWEJ oraz na FACEBOOKA 

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...