Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

sobota, 6 czerwca 2015

Francine Rivers - Szofar Zabrzmiał

ZAPRASZAM DO KSIĘGARNI BOGULANDIAFrancine Rivers to amerykańska pisarka, która na swoim koncie ma ponad 20 bestsellerowych książek – w tym najnowsza pozycję „Ostatni zjadacz grzechu” która została wielokrotnie nagrodzona m.in. złotym medalem Amerykańskiego Stowarszyszenia Wydawców Chrześcijańskim.

 Jej recenzje mogliście przeczytać w poprzednim poście, a dziś postanowiłam napisać o drugiej książce tej autorki – Szofar zabrzmiał. Jest to lektura na którą musimy poświęcić dość dużo czasu ponieważ książka ta ma aż ! 640 stron. Mimo, że jest wciągająca i ciekawa, przeczytanie jej zajęło mi kilka tygodni.

Autorka w doskonały sposób splata bohaterów, ich życie, akcje wraz z wiarą chrześcijańską, cytatami z Pisma Świętego. 

Głównym bohaterem jest Paul Hudson, pastor którego historia rozgrywa się na przestrzeni kilkunastu lat. Niespełna trzydziestoletni mężczyzna, mąż oraz ojciec zostaje powołany aby pełnić posługę w małej wspólnocie, niewielkim kościele, który jest nieco zaniedbany.

 Z chwilą przybycia mężczyzny sytuacja zaczyna się zmieniać, początkowo niewielka liczba wiernych rozrasta się, a kościół staje się rozpoznawalny wśród wyznawców. Jakie będzie mieć to swoje konsekwencje, dowiecie się czytając tę książkę. Czy popularność jest zła czy dobra? Jak na nią patrzeć? Czy cel uświęca środki?

Jest to lektura dla osób zaciekawionych funkcjonowaniem oraz działaniem wspólnot religijnych oraz kościołów, oraz posiada bardzo istotny przekaz – co jest najważniejsze w naszych działaniach, aby zbliżyć się do Boga.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...