Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

sobota, 1 sierpnia 2015

Depilacja - wosk czy pasta cukrowaJuż było kilka postów dotyczących tematu usuwania zbędnego owłosienia – myślę, że ten temat przyda się, szczególnie dlatego, ze jest lato i chcemy czuć się piękne i zadbane. Dziś opowiem więcej na temat depilacji za pomocą wosku. Jest to jedna z metod, która gwarantuje w miarę długotrwałe rezultaty, jest stosowanie wosku do depilacji.

Metody:

- plastry do depilacji na zimno np. AVON – plastry w postaci dwóch złączonych pasków z woskiem na środku, po ich rozdzieleniu otrzymujemy dwa plastry do wykorzystania, zazwyczaj każdy z plastrów można przykleić i oderwać kilka razy. Przed rozerwaniem pocieramy plastry między dłońmi, aby wytworzyć ciepło potrzebne do ich rozdzielenia. Metoda ta jest dobra dla osób z żylakami i roszerzonymi naczynkami, ponieważ depilacja na ciepło mogłaby zaostrzyć problem. Nie występuje także ryzyko poparzenia.

 

- wosk do podgrzewania – woski tego typu dostępne są w podłużnych wkładach lub okrągłych, taki wosk podgrzewa się w specjalnym podgrzewaczu elektrycznym lub ewenturalnie w kąpieli wodnej. Wosk nakładamy szpatułką lub roll onem na skórę, a następnie przyklejamy paski flizelinowe i odrywamy.

- pasta cukrowa np. BIOEPIL – metoda depilacji znana z bliskiego wschodu, zamiast wosku stosuję się mieszaninę soku z cytryny oraz cukru, które  tworzą karmelową masę. Czasem do tego dodaje się roślinne ekstrakty. Pastę cukrową podgrzewa się w kuchence mikrofalowej lub kąpieli wodnej, a następnie rozciąga w dłoniach az do uzyskania perłowego koloru i zmiany konsystencji. Taką pastę rozsmarowywuje się na depilowanej powierzchni, wygładza, a następnie zrywa gwałtownym ruchem. Jest to sposób polecany dla alergików i dla osób z wrażliwą skórą. Resztki po depilacji możemy zmyć zwykłą wodą. 

 


Najczęstsze pytania dotyczące depilacji

Plastry na zimno czy wosk na ciepło?
- Plastry na zimno są zdecydowanie tańszym wydatkiem i są łatwiejsze w użyciu a zabieg depilacji możemy przeprowadzić wszędzie zabierając ze sobą jedynie małe opakowanie. Również lepiej sprawdzą się u osób z rozszerzonymi naczynkami oraz wrażliwą skórą. Polecane także dla początkującyc
- Używanie wosku na ciepło wymaga nieco wprawy, więc lepiej na sam początek zacząć od plastrów na zimno
Jak długo skóra będzie gładka?
- Jest to sprawą indywidualną, ale zazwyczaj 3 – 4 tygodnie po depilacji woskiem skóra będzie gładka. Dopiero po tym czasie pojawią się pierwsze włoski. Odrastające włoski są słabsze i jaśniejsze.
Jakiej długości muszą być włoski?
- Włoski muszą mieć co najmniej około pół milimetra, aby wosk mógł się do nich przyczepić – należy doczytać to na instrukcji plastrów do depilacji lub wosku, który kupujemy. W zależności od preparatu może się to różnić
- Peeling – zawsze przed depilacją woskiem bardzo dobrze jest zrobić peeling całego ciała, po to aby wosk chwytał się jedynie włosków, a nie martwego naskórka. To znacznie ułatwi depilację oraz zapobiegnie wrastaniu włosków w skórę

Najczęstsze błędy

- wielokrotne używanie tego samego plastra, który nie ma już dobrej przyczepności
- depilacja włosków zbyt krótkich lub zbyt długich (zwłaszcza okolice bikini, takie włoski najlepiej podciąć trymerem albo nożyczkami do krótszej długości)
- nie robienie uprzedniego peelingu ciała przed depilacją
- depilowanie nieosuszonej i tłustej powierzchni ciała (plaster się nie przylepia)
- depilacja tuż przed ważną okazją np. wyjście na imprezę czy ślub (depilację należy wykonać ok. 4 dni wcześniej przed ważną okazją.

2 komentarze:

  1. Plastry są mu znane, ale pasty nigdy nie próbowałam

    OdpowiedzUsuń
  2. ja pasty nie uzywalam nigdy:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...