Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Kompedium wiedzy o paznokciach cz.2W poprzednim poście poświęconym paznokciom napisałam Wam o rodzajach lakierów do paznokci, oraz garść rad na ładny manicure. Dzisiaj ciąg dalszy.

Jak utrwalić lakier do paznokci?

- Do utrwalania służą specjalne produkty nawierzchniowe – mają zazwyczaj postać bezbarwnego lakieru, który nakłada się na wyschnięty lakier kolorowy. Taka nawierzchnia chroni lakier, nadaje mu blasku oraz przedłuża jego trwałość.

Bardzo dobrze w tej roli sprawdzi się lakier powierzchniowymarki OPI, która używana jest w najlepszych salonach poświęconych pielęgnacji paznokci, dlatego jeśli cenisz sobie profesjonalizm oraz bardzo wysoką jakość wyrobu, wypróbuj ten produkt. Również lakiery marki OPI cieszą się bardzo dużą renomą i warto ich spróbować.
 


Jak zapewnić trwałe malowanie?
- Lakier nakładamy na koniecznie suche i nienatłuszczone paznokcie, ponieważ jedynie w takim wypadku będzie się idealnie trzymał. Pod lakier można nałożyć lakier powierzchniowy, ale nie trzeba tego robić. Nie stosujemy kilku produktów np. i lakieru powierzchniowego i utrwalacza kładzionego na lakier, ponieważ spowoduje to efekt wręcz odwrotny.
- Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne jak wycinanie skórek czy obcinanie paznokci należy wykonać przed malowaniem
- W przypadku domowo robionych hybryd ważne jest wcześniejsze spiłowanie paznokcia oraz odtłuszczenie jego płytki (często preparatem z zestawu do paznokci hybrydowych)
Co jeszcze jest ważne?
- Unikamy ciągłego noszenia hybryd czy paznokci żelowych, a także tipsów ponieważ ten sposób bardzo niszczy płytkę paznokcia. Bardzo dobrze jest robić co najmniej miesięczne przerwy przed wykonaniem takiego manicure
- Unikamy ciągłego malowania na ciemne kolory – pigmenty zawarte w lakierach mogą spowodować żółknięcie płytki paznokcia. Zdecydowanie lepiej jest zmieniać i zamiennie stosować kolory np. przez tydzień mamy intensywny manicure, a przez kolejny robimy sobie french manicure lub nakładamy odżywkę w formie lakieru
- Jeśli mamy już problem z zżółkłymi paznokciami, najlepiej będzie zastosować specjalną odżywkę na ten problem, który wybieli i zregeneruje zniszczoną i odbarwioną płytkę paznokciową. Problem taki może występować również u osób, które palą papierosy – w takim wypadku najlepiej i dla zdrowia i dla paznokci wyeliminować ten szkodliwy i bardzo drogi nałóg. Żółte paznokcie mogą być także objawem choroby paznokci np. grzybicy.
- W przypadku podejrzeń grzybicy paznokci, należy kupić specjalne preparaty w żelu lub lakierze, które działają na bakterie. Nie należy wtedy malować leczonych paznokci innymi niż te specjalistyczne lakiery i preparaty, aż do wyleczenia
- Paznokcie możemy rozjaśnić domowym sposobem np. moczyć je w kąpieli wodnej z dodatkiem soku z cytryny, startego białego mydła lub czyścić płytkę  nierozcieńczony sokiem cytrynowym
- Pomocne będzie stosowanie bezbarwnych lakierów pokładowych, które będą chronić płytkę paznokciową
Jak wzmocnić paznokcie domowym sposobem?
- ważne jest dobre odżywianie oraz odpowiedni, zdrowy tryb życia np. unikanie używek – zwłaszcza papierosów
- pomocne będzie używanie mikstury domowego wyrobu: dwie łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cytryny mieszamy z oliwą z oliwek. Tak dokładnie zmieszaną miksturę należy wmasować w płytkę paznokcia oraz pozostawić na paznokciach na ok. 30 min (najlepiej nałożyć bawełniane rękawiczki kosmetyczne) a następnie zmyć
- druga z mikstur to mieszanina świeżego soku z cytryny zmieszanego z solą. Kiedy sól w większej części się rozpuści, mieszankę należy rozprowadzić po płytkach paznokciowych oraz trzymać około dwudziestu miniut. Ta kuracja jest dość silna więc stosujemy ją raz na dwa tygodnie.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...