Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 2 sierpnia 2015

Kompedium wiedzy o lakierze do paznokciWitajcie!

W dniu dzisiejszym zamierzam napisać Wam trochę o lakierach do paznokci, ich rodzajach oraz różne pożyteczne triki, które przydadzą się przy tworzeniu nienagannego manicure. W ostatnich latach rynek lakierów został mocno zrewolucjonizowany przez ciekawe nowości.

Lakiery do paznokci i ich rodzaje

French manicure np. EVELINE FRENCH MANICURE – lakiery w kolorach cielistych oraz bladego różu, potrzebne do wykonania french manicure – naturalnie wyglądające paznokcie. Taki manicure sprawdzi się dla kobiet, które potrzebują wyglądać elegancko oraz w oficjalnych sytuacjach, gdzie manicure w jaskrawych czy mocnych kolorach nie jest wskazany. Do french manicure potrzebny będzie również biały lakier do zrobienia pasków na końcu paznokcia oraz specjalnie paseczki, które ułatwiają tworzenie french manicure.
 


Lakiery kolorowe np. LAKIER KOLOROWY DERMACOL – klasyczne lakiery do paznokci, mogą posiadać różne funkcje np. long lasting – długo utrzymujący się kolor czy blask, mogą to być lakiery z odżywką dwa w jednym, lakiery 60 sec – szybko wysychające, lakiery pachnące – hit ostatniego sezonu, oprócz koloru nadają paznokciom subtelny zapach, który utrzymuje się kilka dni od pomalowania paznokci
 
Lakiery perłowe – charakteryzują się większym kryciem
Lakiery uv – zmieniają kolor pod wpływem promieni UV, fosforyzują w ciemności
Lakiery matowe – lakiery o specjalnej matowej powłoce
Lakiery piaskowe – lakiery o fakturze piasku
Lakiery z kawiorem – zestaw zazwyczaj składa się z lakieru, którym najpierw malujemy paznokcie oraz kawioru – drobinek, którymi posypujemy pomalowane paznokcie a następnie je utrwalamy
Lakiery hybrydowe – utrwalane za pomocą lampy UV, utrzymują się miesiąc, ściągnąć można je jedynie acetonem
Lakiery żelowe – również utrwalane za pomocą lampy UV

Jak wybrać lakier?
- W wielu zawodach używanie kolorowych lakierów nie jest wskazane (np. kosmetyczka – powinna mieć klasyczne, zadbane i krótkie paznokcie czy np. sekretarka, pracownik czy przedstawiciel firmy) czy nawet zabronione (gastronomia).  W takim wypadku dobrze jest utrzymywać, krótkie i zadbane paznokcie, malować je na french manicure gdy jest to dozwolone, a jeśli nie – używać odżywek zmywalnych aby zadbać o paznokcie.
- Kolor paznokci u stóp i rąk powinien być inny, ponieważ wygląda to estetyczniej
- Paznokcie zawsze najlepiej malować dwa razy, ponieważ jedna warstwa może być niewystarczająca, a zbyt wiele warstw wpływa negatywnie na trwałośc lakieru. Drugą warstwę nakładamy dopiero wtedy gdy pierwsza wyschnie.
- Aby przyśpieszyć schnięcie paznokci możemy zamoczyć je zimną wodą, nałożyć olejek pielęgnacyjny do paznokci lub specjalny preparat, które utrwala lakier
- Paznokcie najlepiej zmywać zmywaczem bezacetonowym, hitem ostatnimi czasy jest lakier w formie gąbki, za pomocą jej bardzo łatwo oczyścić paznokcie z lakieru
- Paznokcie zrobione w salonie bardzo łatwo możesz usunąć w domu. Należy kupić zmywacz acetonowy. Paznokcie zanurzamy na piętnaście minut w plastikowej miseczce z zmywaczem z dodatkiem acetonu, przez co hybrydy zmiękną i odmoczą się. Taki lakier można łatwo zeskrobać z płytki wspomagając się patyczkiem drewnianym do manicure, kawałki należy podważać i odrywać.
Drugą metodą jest użycie wacików nasączonych acetonem, którymi owijamy płytkę paznokciową z lakierem, a na wierzch mocno owijamy folią aluminową i zostawiamy taki kompres na co najmniej 15 minut. Tak rozmoczony lakier hybrydowy będzie łatwo usunąć patyczkiem drewnianym do manicure. Pamiętaj jednak, że paznokcie po działaniu acetonu należy odżywić np. odżywką w żelu czy olejkiem do pielęgnacji płytki paznokciowej. Również należy robić przerwy między kolejnymi hybrydami.

3 komentarze:

  1. kurczę, a ja mam teraz taki sam na stopach i dłoniach,ale nieestetycznie wyglądam hihi;p

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy blog, zostaję na dłużej!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...