Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

wtorek, 31 marca 2015

Recenzja książki "Masaż tajski. Między jogą a fizjoterapią. Praktyczny poradnik"Witajcie! Dziś postanowiłam napisać o pierwszej z książek, którą otrzymałam od księgarni SENSUS do recenzji. Wybrałam tą pozycję, ponieważ zarówno ja jak i wiele z Was interesują tematy pokrewne do kosmetyki – a takim tematem właśnie jest masaż.
Od zawsze fascynowała mnie medycyna oraz filozofia  wschodu, dlatego bardzo zaciekawiła mnie książka dotycząca masażu tajskiego. Autorem poradnika jest Piotr Druzgała, magister fizjoterapii i międzynarodowy instruktor jogi, który przez długi czas pracował w Tajlandii.

Książka dogłębnie omawia tematykę masażu tajskiego. Składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Na samym początku autor wprowadza nas w świat masażu, odkrywając jego istotę, definicję. Przedstawia główne szkoły masażu oraz metody leczenia masażem na przestrzeni wieków. 

Korzenie tradycyjnego masażu tajskiego sięgają religii buddyjskiej, i są również tożsame z medycyną chińską. Medycyna ta patrzy na człowieka całościowo, a nie przez pryzmat chorego narządu – jak to bywa w medycynie akademickiej. W chińskiej medycynie człowiek ma być uleczony, a nie jedynie leczony.
Bardzo ważne informacje zawarte są w dziale „Podstawowe zasady i pojęcia tradycyjnej medycyny tajskiej” – znajdziemy tu informacje o kanałach energetycznych, punktach uciskowych i poznamy ich położenie na ciele człowieka.

Po przeczytaniu pierwszej części, możemy przejść do działu z wiedzą teoretyczną. Autor opisuje, jak krok po kroku przygotować się do masażu, o czym należy pamiętać. Znajdziemy tutaj bogaty opis technik masażu oraz ucisków. Opisy są ilustrowane oraz zawierają pomocne oznaczenia.

Szczególnie spodobał mi się rozdział o zabiegach dodatkowych, jakie możemy wykonać. Jednym z ich jest np. stemplowanie ciała rozgrzanym stemplem z ziołami w środku. Takie okłady rozluźniają ciało oraz wprowadzają w stan relaksu.

Na samym końcu znajduje się obszerny słowniczek, które wyjaśnia pojęcia typowe dla kultury masażu, myślę, że jest to bardzo pomocne przy czytaniu książki. Uważam, że jest to książka, która sprawdzi się idealnie dla osób zawodowo zajmujących się kosmetyką czy także ludzi, którzy chcą w zaciszu własnego domu poznać zasady wykonywania masażu.Książkę możecie zakupić TUTAJ
Zapraszam również na stronę księgarni SENSUS.PL gdzie znajdziecie inne ciekawe pozycje:)

3 komentarze:

 1. ooo ciekawa książka :D z chęcią bym poczytała :D
  http://zyciowa-salatka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa lektura, jednak masażu trzeba też uczyć się w praktyce.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...