Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

sobota, 4 lipca 2015

Metody depilacji - kremy do depilacjiCześć! Jak już wiecie, dzielę moje posty na wiele zakresów tematycznych – pisałam o makijażu, tworzę cykl artykułów o znanych i cenionych kobietach, które są sławne – gdzie oprócz ciekawostek, możecie dowiedzieć się jak odwzorować styl ulubionej gwiazdy, zrobić podobną fryzurę czy makijaż oraz macie okazję poznać kosmetyki, jakie stosują gwiazdy.

Stąd mam do Was takie pytanie: na jakie jeszcze tematy chcielibyście poczytać w cyklu moich porad? Będę wdzięczna za opinie oraz sugestie. A dzisiaj po raz trzeci poruszę temat z zakresu depilacji – opowiem o kremach do depilacji, jak je stosować i dokonać właściwego wyboru?

Jak działa krem do depilacji?
- Krem do depilacji rozpuszcza włoski tuż przy powierzchni skóry, przez co są one zaokrąglone a nie ścięte jak podczas golenia i nie kłują. Produkt działa jedynie na powierzchni skóry, nie ingeruje w korzeń włosa a jedynie na włos który rośnie ponad skórą.

Czy jest to odpowiednia metoda dla np. nastolatki która po raz pierwszy się depiluje?
- Jest to metoda bezbolesna oraz niezwykle łatwa, dlatego będzie odpowiednia jako produkt dla nastolatki lub dziewczynki która pierwszy raz chce się wydepilować. Należy jednak zwrócić uwagę na dokładne czytanie instrukcji.

Ile trwa depilacja kremem?
- Na pewno musimy poświęcić więcej czasu niż na użycie maszynki. Kremy mają różny czas, przez który muszą pozostać na depilowanej powierzchni – zazwyczaj w zakresie 3 – 15 minut. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji: koloru i struktury a także twardości i oporności owłosienia, co jest cechą indywidualną.

Na jak długo starcza?
- Trudno jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od cech indywidualnych – w najgorszym przypadku przy mocnych włoskach, mogą zacząc odrastać już na drugi dzień. Standartowo jednak 2 – 3 dni skóra jest gładka. Najszybciej odrastają włoski w okolicach bikini, wolniej włosy na dłoniach i rękach.

Czy włoski są słabsze?
- Tak, po depilacji kremem włoski powinny stawać się cieńsze i słabsze. Z tego względu należy po depilacji i między nimi zawsze robić peeling – aby pozbyć się martwego naskórka, co spowoduje że włoski nie będą wrastać w skórę.


Jedną z najpopularniejszych firm produkujących produkty do depilacji jest Veet, które znajdziecie w drogerii IPERFUMY. Te produkty jako jedne z pierwszych pojawiły się na Polskim rynku i znalazły rzeszę swoich fanek. Miałam okazje przetestować dwa kremy tej firmy oraz plastry do depilacji. 

Tubka zawiera 200 ml produktu oraz specjalnie wyprofilowaną szpatułkę do wygodnego ścierania warstwy produktu. Produkt starcza na kilkukrotną depilację okolic bikini i mniej więcej czterokrotną depilację nóg

Produkt ma nieco zielony kolor i gęstą konsystencję, przez co dobrze się rozprowadza i nie spływa w czasie aplikacji.

Zapach jest duszący jak w przypadku kremów do depilacji, ale można wyczuć w nim lekką woń lilii. W produkcie do skóry suchej zastosowano mocznik, który sprzyja usuwaniu wilgoci z ciała oraz masło shea, które zatrzymuje nawilżenie oraz ekstrakt z lotosu. Krem nie powoduje wysuszenia skóry.
Czas trzymania to zazwyczaj 10 minut, jeśli mamy średniej grubości włoski, efekt gładkości utrzymuje się ok. 3 dni – więc jak dla mnie jest dobrze. Skóra po depilacji jest gładka, większość włosków dobrze schodzi i nie trzeba poprawiać pracy maszynką.

1 komentarz:

  1. najczęściej używam maszynek jednorazowych ale kremy do depilacji też lubię od czasu do czasu

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...