Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 12 czerwca 2016

E-naturalne - kwas migdałowy

zapraszam na stronę E-NATURALNE

Kwas migdałowy jest jednym z najbardziej popularnych w kosmetyce. Ma on działanie złuszczające i sprawdza się w przypadku cery suchej, z oznakami starzenia a także dla skór trądzikowych. Ponieważ zabiegi z jego wykorzystaniem w gabinecie kosmetycznym są dosyć drogie, nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Dlatego dobrą domową alternatywą będzie wykonanie peelingu z kwasem migdałowym 20%. Jest to jednak produkt dla osób które są świadome jak taki produkt stosować, ponieważ jest mocno złuszczający. Początkującym polecam zastosowanie mniejszego stężenia.  
W składzie do gotowego przygotowania znajdziemy kwas migdałowy w postaci sypkiej, ekstrakt z kwiatów czarnego bzu – stymuluje produkcję kwasu hialuronowego oraz wzmacnia nawilżenie, hydromanil również ma właściwości nawilżacjący. Przygotowanie produktu jest dosyć łatwe, ale musimy dysponować alkoholem. Na początku odmierzamy wodę lub hydrolat, następnie spirytus i wsypujemy kwas – całość roztapiamy w 6o st celcjusza do czasu aż kryształki się roztopią uważając aby nie przegrać roztworu. Wlewamy do kwasu hialuronowego mieszając. Dodajemy pozostałe składniku.

Takiego typu preparat jest polecany szczególnie dla skóry z oznakami starzenia, również suchej. Szczególnie w przypadku przebarwień np. posłonecznych. Przy regularnym, systematycznym stosowaniu zmniejsza te przebarwienia poprzez delikatne złuszczanie i wyrównanie kolorytu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...