Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

wtorek, 7 kwietnia 2015

Recenzja książki "Bękarty wołgi" oraz czasopismaKsiążka Bękarty Wołgi zaciekawiła mnie szczególnie dzięki swojej pięknej oprawie graficznej okładki – przyciąga wzrok, jest wyjątkowa i nietuzinkowa. Na okładce zwyczajny szary blok, miejska ulica przełamana odrobiną egzotyki – dzikie zwierzęta i blask kolorowych neonów. Ładnie wydana książka liczy sobie prawie 300 stron.

Ta książka została napisana przez pięciu twórców, każdy z nich stworzył wyjątkową i odmienną historię – tak powstała najnowsza pozycja krakowskiego wydawnictwa Ha!art. 

Pozycja będzie ciekawą odskocznią dla wszystkich osób, które dość mają już książek fantasy i harlequinów. Wielu bohaterów opowiadań utożsamić można z milionami szarych Polaków, żyjących od wypłaty do wypłaty, z słabo płatną pracą i nieciekawym życiem. Nie jest to książka dla osób o wysokim poczuciu estetyki czy pedantów – wszystko zostało tu pokazane takie, jakie rzeczywiście jest, bez podkoloryzowania. Wszystko to z sporą dozą humoru.

Bardzo zaciekawił mnie styl pisania autorów – opowiadania to tak naprawdę różne światy, krążące jednak wokół tej samej tematyki – klechdy miejskie – czyli inaczej podania, legendy, historie przekazywane sobie przez mieszkańców danego rejonu. 


HA!ART Postdyscyplinarny Magazyn o Kulturze Współczesnej nr 48

Jest to czasopismo przeznaczone szczególnie dla artystów, ludzi twórczych, a ogólnie dla każdej osoby zainteresowanej szeroko kulturą współczesną. Ma twardszą oprawę i sporą ilość stron jak na czasopismo – aż 150! Jeśli porównamy artykuły z tradycyjną gazetą, będziemy mocno zdziwieni… Poruszane tematy są ciekawe i nietuzinkowe, z dozą humoru. 

Szerzej omówię Wam jeden z artykułów – KELETI BLOKKK BLOKI Instrukcja obsługi. Jest to gra poświęcona blokom i budynkom mieszkalnym, pomysł ten oczywiście może wydawać się nieco dziwny… Ale mi osobiście bardzo się spodobał. Gra miała swoje początki na Facebooku, gdzie pod zdjęciami bloków toczą się rozmowy, aby odkryć kraj a najlepiej miasto czy nawet osiedle. Powstały już nawet wskazówki, stereotypy – jak poznać kraj. O tym świadczą nie tylko bloki, ale również otoczenie: drzewa, pogoda, place zabaw, dosłownie wszystko… Idealna gra dla spostrzegawczych i odkrywców.
 Zapraszam na stronę HA!ART

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...