Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

wtorek, 5 maja 2015

Recenzja czasopisma English Matters

CZASOPISMO ENGLISH MATTERS ORAZ INNE CZASOPISMA JĘZYKOWE KUPICIE NA COLORFUL MEDIA KIOSKW kolejnym (maj – czerwiec) numerze English Matters, czasopiśmie dla osób uczących się angielskiego znajdziemy aż kilkanaście ciekawych artykułów oraz wiele nowych słówek. English Matters to pożyteczna lektura dla każdego ucznia, ale także dla nauczyciela – myślę, że artykuły z powodzeniem można wykorzystać jako urozmaicenie szkolnych lekcji i np. prowadzić dyskusję na temat któregoś z artykułów.

Mnie najbardziej zaciekawił artykuł On the Set, który porusza tematykę związaną z planem filmowym i dystrybucją filmową. Poznamy w nim wiele ciekawych faktów na temat światowej sławy wytwórni filmowych. Jest to także bardzo przydatna, duża baza słownictwa związanego z światem filmu, która może okazać się nam bardzo przydatna np. podczas zdawania egzaminu maturalnego czy innych językowych testów. Nowe słowa są zawsze na wagę złota.

Dla miłośników kultury amerykańskiej znajdziemy ciekawy artykuł o Teksasie, kulturze tego stanu, ciekawych miejscach czy kultowych daniach z tego regionu. Rubryka „Travel” jest działem stałym i pojawia się w prawie każdym numerze czasopisma – zawsze opisywane jest inne miejsce z krajów anglojęzycznych. 

W najnowszym numerze znajdziemy także recenzje książek, artykuł o kultowym zespole Queen czy bardzo popularnym serialu „Przyjaciele”. Tak więc czasopismo zapewni nam wiele godzin ciekawej i pożytecznej rozrywki połączonej z nauką.

3 komentarze:

  1. Baaardzo lubię to czasopismo :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Koniecznie kupię, jeśli będzie się dało, nawet prenumeratę. Ja cały czas uczę się angielskiego, za chwilę będzie mi jeszcze bardziej potrzebny niż kiedykolwiek;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Koniecznie kupię, jeśli będzie się dało, nawet prenumeratę. Ja cały czas uczę się angielskiego, za chwilę będzie mi jeszcze bardziej potrzebny niż kiedykolwiek;)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...