Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

czwartek, 1 października 2015

Porady kosmetyczne z różnych dziedzin - zbyt mocne brwii, zły efekt po farbowaniu...Cześć, rozpoczynam nową serię postów, które prawdopodobnie będę dodawać co miesiąc – nie będą one poświęcone jednemu zagadnieniu z zakresu makijażu czy kosmetyki, ale będą zawierać miks porad z różnych dziedzin oraz przedstawiać różne kosmetyki od tych do makijażu, aż po pielęgnacyjne na naturalnych skończywszy. Wiele osób pytało właśnie o tego typu porady, dlatego zdecydowałam się, że będę je publikować co jakiś czas i poruszać wszystkie tematy.

Jeśli macie własne pytanie z zakresu: wizażu, kosmetyki pielęgnacyjnej, fryzjerstwa etc. prześlijcie mi pytanie na evvie90@gmail.com na pewno na nie odpowiem i doradzę.

1. Jak zmyć zbyt mocno pomalowane henną brwi, co zrobić aby ich kolor zbledł i był bardziej stonowany?

Zawsze najlepiej jest krótko trzymać hennę na brwi i zmywać ją po 2-3 minutach, a dopiero jeśli efekt jest za słaby, ponowić czynność, ale jeśli nie zastosowaliśmy się do tej reguły i brwii są ciemne, najlepiej najpierw przemyć je wacikiem nasączonym płynem micelarnym lub mleczkiem kosmetycznym, a jeśli to nie pomogło, nasączyć kolejny wacik spirytusem salicylowym i przemywać brwii. Kolor nieco powinien zejść. Zawsze możemy rozjaśnić okolice brwii, lekko pokrywając włoski podkładem w musie albo kremie i używając brązowej kredki do brwii np. Bourjois kredka do brwii

 
2. Jak naprawić złamany paznokieć?

W wypadku, gdy paznokieć złamał się bardzo blisko skóry i nie ma dla niego ratunku, najlepiej zastosować na ten palec tipsy dobrej jakości, takie które możemy później pomalować lakierem, lub wybrać się do salonu kosmetycznego gdzie kosmetyczka odtworzy paznokieć. Niektóre salony mają w ofercie usługę naprawy paznokcia.  W przypadku lekkiego nadłamania się paznokcia np. do połowy szerokości, możemy na to miejsce nałożyć malutki wycinek 1 warstwy z chusteczki higienicznej lub papieru toaletowego a na wierzch zamalować klejem do paznokci/ odżywką bezbarwną utwardzaczem, a gdy wyschnie, cały paznokieć pomalować ciemnym lakierem. Jest to tańsza opcja do wykonania w domu.

3. Co zrobić, gdy przypadkiem wyrwaliśmy za dużo brwii podczas ich regulowania?

Zawsze do układania brwii dobrze używać przeźroczystego żelu przeznaczonego do tego celu (ewentualnie nada się żel do włosów przeźroczysty), wygładzamy za pomocą niego brwii. Wcześniej można uzupełnić brakujące  włoski rysując je kredką do brwii, co również optycznie sprawia, że brwii wyglądają na gęstsze.

4. Co zrobić gdy zatniemy się przy goleniu maszynką?

Najlepiej oderwać mały kawałek chusteczki higienicznej lub papieru toaletowego, lekko namoczyć go wodą i przylepić do zranionego miejsca i oderwać dopiero za około piętnaście minut, jeśli było to tylko lekkie i delikatne zacięcie.

5. Co zrobić, aby nieco zmyć kolor farby, która wyszła za ciemna?

Na przyszłość zawsze dobrze wybierać o ton jaśniejszą farbę od wymarzonego, planowanego koloru który chcemy osiągnąć. Pamiętajmy, że nie zawsze kolor wychodzi tak jak na opakowaniu – efekt zależy od wielu czynników – wcześniejszego koloru naszych włosów, ich stopnia znieszczenia i kondycji, rodzaju i struktury włosa oraz tego czy były wcześniej farbowane. Włosy suche i zniszczone są bardziej podatne na działanie farby i wnikanie pigmentu. Jeśli farba wyszła zbyt ciemna, najlepiej zaraz po farbowaniu umyć dokładnie głowę, dobrze jest używać szamponów przeciwłupieżowych np. La roche posay Kerium , (do kupienia w drogerii IPERFUMY) które lepiej czyszczą i zmywają pigment od innych. Nie używajmy także żadnych kosmetyków do włosów koloryzowanych, jeśli chcemy rozjaśnić kolor i lekko go zmyć.

 http://i.iperfumy.pl/detail2/4/la-roche-posay/lrpkerw_ksha65/la-roche-posay-kerium-szampon-przeciw-%C5%82upiezowi___10.jpg

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...