Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

środa, 14 października 2015

Sensus.pl - Jedz i bądź pięknaZAPRASZAM NA STRONĘ SENSUS.PL 
 
 

Wszystkim dziewczynom i kobietom dbającym o siebie, polecam sięgnąć po książkę autorstwa Doroty Augustyniak – Madejskiej i Bożeny Biernot, „ Jedz i bądź piękna”. Myślałam, że jest to typowa książka na temat diet i odżywiania – nic bardziej mylnego, okazało się już po przeczytaniu pierwszego rozdziału, który dotyczy funkcjonowania układu trawiennego oraz przyzwyczajeń żywieniowych. 

Urozmajcony jest zabawnymi rysunkami oraz fachowymi informacjami np. na temat soków trawiennych. Informacje naukowe są zawarte w ciekawej formie literackiej, dlatego książkę przyjemnie i sprawnie się czyta, zapamiętując wiele ciekawych i istotnych informacji na temat zdrowia i odpowiednich nawyków żywieniowych. 

W dalszej części opisane są historie diet oraz odżywiania różnych osób oraz odpowiedzi na ich pytania – dowiemy się czym jest dieta Dąbrowskiej czy odżywianie endogenne.
W drugim dziale opisana jest szczegółowo dieta z podziałem na grupy krwii (w postaci tabelki, gdzie informacje są zwięźle podane).

 Przepisy dla każdej z grup są podzielone również na pory roku, ponieważ nasze żywienie oraz produkty i ich dostępność różnią się z upływem miesięcy. Co innego warto jeść na wiosnę, a co innego w zimę. Książka również zawiera tabelę produktów bezglutenowych, która będzie dużym ułatwieniem dla osób z celiakią.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...