Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 8 listopada 2015

FITOMED - KONCENTRAT NA NACZYNKA Z LIPOSOMAMIzapraszam na stronę FITOMED

Firma Fitomed oprócz gotowych produktów oferuje dla klientów również półprodukty, których można używać do przygotowania własnych kosmetyków. Chciałabym Wam dzisiaj przedstawić jedną z takich pozycji – Koncentrat na naczynka z liposomami. 

Produkt znajduje się w plastikowej, brązowej butelce o pojemności 100 ml i posiada wygodne zamknięcie oraz odpowiedni dozownik. Brązowy odcień chroni maksymalnie zawartość przed działaniem światła i szybkim zepsuciem. Produkt ma konsystencję płynną, o kolorze jasnobrązowym, nie jest transparentny ale dosyć mętny. Zapach delikatny, ledwie wyczuwalny – roślinny – mi kojarzy się z zapachem liści kasztanowca czy zgniecionych świeżych kasztanów. 

Zapach ciekawy, mi osobiście nie przeszkadza w stosowaniu a wręcz mnie intryguje. W składzie znajdziemy wodę, pozostałe 25% stanowią ekstrakty roślinne. Najważniejszym jest ekstrakt z kasztanowca, któremu produkt zawdzięcza ciekawy zapach, oprócz tego kasztanowiec jest szeroko stosowany w kosmetyce naturalnej głównie dla skóry naczynkowej oraz z tendencją do żylaków i zaczerwienień. 

Escyna zawarta w kasztanowcu hamuje aktywność enzymów które działają destrukcyjnie na ściany naczyń włosowatych, dlatego zapobiega powstawaniu pajączków czy naczynek, ale również uszczelnia naczynia włosowate oraz poprawia ich elastyczność i odporność. Oczar wirginijski ma właściwości kojące i łagodzące dla skóry. Arnika górska przyśpiesza gojenie się ran oraz obrzęków, działa przeciwzapalnie oraz dezymfekująco.

 W składzie znajdziemy również łagodzący D-Pantenol. Koncentrat należy stosować jako półprodukt do tworzenia toników, mleczek, lotionów czy kremów w zakresie procentowym 5-20%. Ja wypróbowałam koncentrat zmieszany z masłem shea (krem do twarzy), który stosuję na policzki gdzie występują u mnie naczynka. Po kilkutygodniowym stosowaniu na noc naczynka zrobiły się bledsze i mniej widoczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...