Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

poniedziałek, 30 listopada 2015

Kosmetyki na podróż cz 1Ponieważ zbliżają się święta oraz nowy rok (i dla niektórych z Was także czas podróży – spędzamy rodzinne święta, wyjeżdżamy gdzieś na bajecznego sylwestra a później na narty), postanowiłam poruszyć temat, który będzie związany z podróżowaniem i przemieszczaniem się. Przedstawię Wam produkty, które kobieta powinna mieć w podróży.

Każda podróż wiąże się z pewnym ograniczeniem – szczególnie ta samolotem. Tutaj nie tylko obowiązują normy wymiarowe bagażu, ale także szczegółowe obostrzenia, do których należy się dostosować. W bagażu podręcznym można przewieźć kosmetyki jedynie w małych pojemnościach – do 50 ml i ich ilość jest ograniczona (najlepiej sprawdzić wcześniej stronę portu lotniczego oraz wymagania linii lotniczej, z której korzystamy ponieważ ustalenia mogą się różnić). 

Również podróżując samochodem czy pociągiem lub autokarem, chcemy mieć jak najmniej do noszenia i jak najmniejszy bagaż. Dlatego powinniśmy pomyśleć, jak sprytnie zapakować potrzebne kosmetyki – tak aby nam nic nie zabrakło, a także było lekko.

Perfumy – na pewno złym pomysłem jest branie całego flakonika perfum, ponieważ niepotrzebnie zajmuje miejsce, a perfumy czy wody toaletowe są takim produktem, którego nie używamy bardzo często oraz takim, który się nie zużywa. Najlepszym pomysłem będzie zakupienie miniaturowego atomizera z zapachem (np. pojemność 5 ml), który schowamy do większego bagażu, oraz miniaturki – próbki perfum (1 ml), którą schowamy do bagażu podręcznego lub torebki, i będzie nam ona zawsze towarzyszyć. W drogerii internetowej IPERFUMY możemy zakupić małe atomizery i próbki, za niewielkie kwoty oraz wybrać swój ulubiony zapach z setek różnych propozycji. Również do każdego zakupu w drogerii otrzymujemy prezent – najczęściej może to być próbka perfum albo jakiegoś kosmetyku – co na pewno przyda się podczas podróży.

Paleta do makijażu – bardzo często palety do makijażu mają niewielką formę czy rozmiar, dlatego bez trudu zmieszczą się w bagażu czy poręcznej torebce. Często jest to zestawienie cieni do powiek z błyszczykami, bronzerem czy pudrem w małej formie, różem, czy nawet minaturką tuszu czy kredką do oczu. W takiego typu paletach znajdziemy również poręczne aplikatory. Większość z nich ma niewielkie wymiary oraz lusterko, dlatego bez trudu zrobimy makijaż nawet w pośpiechu, zatrzymując się na stacji benzynowej czy podróżując autobusem. W szerokiej gamie palet do makijażu drogerii IPERFUMY na pewno każda z Was znajdzie taką, która będzie najbardziej odpowiednia dla jej potrzeb. W ofercie są tanie palety, nieprzekraczające 40 zł, jak i te droższe, renomowanych i sławnych marek ekskluzywnych np. Pupa - zdjęcie poniżej. Dlatego w takiej ofercie zarówno nastolatka jak i dojrzała kobieta z zamiłowaniem do luksusu wybierze coś dla siebie.

 

A do mycia zębów? Pasta i szczoteczka zajmują stanowczo za dużo miejsca. Lepiej zastąpić te dwa produkty jednym, dosyć niepozornym ale bardzo łatwo mieszczącym się w bagażu Miswak. Miswak jest to drewienko z kory specjalnego drzewa, które w krajach arabskich używane jest jako najlepszy środek na próchnicę oraz służący do wybielania koloru szkliwa. O tym magicznym produkcie naturalnym mogłyście już przeczytać kiedyś w moim poście – jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, zachęcam, naprawdę warto poznać i przetestować ten nietuzinkowy produkt. Doskonale zastąpi pastę oraz szczoteczkę w niejednej podróży. Po jego użyciu nie trzeba również płukać jamy ustnej, dlatego sprawdzi się w każdych warunkach bez dostępu wody. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...