Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 1 listopada 2015

O koloryzacji 1 stopnia słów kilkaCześć. Wiele osób zadawało mi pytania odnośnie koloryzacji oraz farbowania włosów, dlatego chciałabym wam w dzisiejszym poście przedstawić wszystkie metody jakimi można to zrobić, aby ułatwić wam czytanie postanowiłam je podzielić od najmniej trwałych aż do koloryzacji permanentnej, która jest najbardziej trwałym sposobem zmiany koloru włosów.

Nowy kolor, który utrzymuje się do pierwszego mycia

Delikatne pianki tonujące na bazie ziołowej nadają się do zmiany lekkiej tonacji koloru włosów. Podobne efekty możemy zauważyć stosując ziołowe płukanki np. herbatą – te akurat przyciemniają włosy, albo płukanie ich rumiankiem – do włosów blond. Są to nieinwazyjne domowe sposoby na podkreślenie koloru włosa. 

Tutaj możemy również użyć swojej kreatywności i skorzystać z wielu różnych sposobów. Pierwszym z nich jest używanie suchych pasteli/kred w połączeniu z wodą. Kredę czy pastelę namaczamy w wodzie a następnie przejeżdżamy po pasmach włosów. Kredowane włosy stały się ostatnio bardzo popularne, ponieważ można dzięki nim zmienić look bardzo łatwym sposobem i jeszcze szybciej wrócić do początkowego stanu włosów, nie powodując zniszczeń.
Na rynku dostępne są również wszelkiego rodzaju lakiery kolorowe które utrzymują się do pierwszego mycia. Wśród ocieni znajdziemy również takie metaliczne oraz neonowe. 

Kolejnym tego typu produktem są farby kolorowe w postaci pianki np. Pianka koloryzująca Igora ze sklepu IPERFUMY, które utrzymują się w zależności od włosów i ich stanu od 2 do około 6 myć. Trwałość zależy od kondycji włosa, ich koloru oraz czasu trzymania produktu na naszych włosach. Tego typu pianki są delikatne do włosów oraz nie niszczą jego kondycji. 

 

Możemy również skorzystać z rewolucyjnego produktu HairChalk marki L’oreal professionel który jest stosowany często w salonach fryzjerskich. Produkt daje efekt podobny do farbowania kredą, ale jest w postaci płynnej. Produkt możecie zakupić w drogerii internetowej iperfumy. Rezultat utrzymuje się do kilku myć, a sam produkt możemy użyć wielokrotnie. Do wyboru jest wiele ciekawych i niesamowitych kolorów. Najlepsze efekty możemy zauważyć na włosach blond oraz rozjaśnianych. Włosy zniszczone szybciej chłoną pigment.
 

Szamponetki to sposób na koloryzację włosów, który jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszym w naszym kraju. Użycie szamponetki jest bardzo łatwe oraz niekłopotliwe, a kolor utrzymuje się od 2 do 8 myć w zależności od rodzaju produktu, stanu włosów oraz jego koloru. Minusem jest fakt, że nie możemy tutaj bardzo manipulować kolorem włosów (znacząco go rozjaśnić czy przyciemnić), możemy jedynie wybrać kolor w podobnej tonacji do naszych włosów. Szamponetki zazwyczaj sprzedawane są w szaszetkach (jedna lub dwie w zależności od producenta, oraz z parą rękawiczek. Jedno opakowanie starcza zazwyczaj na krótkie włosy, a przy dłuższych musimy kupić co najmniej dwa opakowania.

 Plusem jest także łatwość – nie musimy mieszanki przygotowywać i rozrabiać, wszystko jest w jednej saszetce gotowe do użycia. Nie musimy mieć miseczki czy pędzelka. Preparat wylewamy na dłonie okryte rękawiczkami a następnie rozprowadzamy na włosach. Szamponetka zazwyczaj musi działać na włosach 20 – 25 min, po czym speniamy ją oraz myjemy. Szamponetka jest dobrym sposobem na odświeżenie koloru, jego delikatną zmianę czy podkreślenie.

Ciąg dalszy nastąpi w grudniu, zapraszam do śledzenia mojego bloga. A może macie jeszcze jakiś pomysł na kolejny post (jakie tematy Was interesują). W przypadku jakichś pytań dotyczących dzisiejszego tematu również zapraszam do zadawania pytan. Na wszystkie chętnie pomogę oraz wam doradzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...