Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 1 listopada 2015

Jak przyśpieszyć wysychanie lakieru do paznokci, jak przeprowadzić rozjaśnianie włosów - poradyDzisiaj kolejne porady, czyli jak naprawić błędy kosmetyczne albo co zrobić w kryzysowych sytuacjach. Sprawdzone i łatwe patenty.

1. Jak przyśpieszyć wysychanie lakieru do paznokci?

Bardzo często mamy ten problem, gdy spieszymy się, a lakier do paznokci nie chce schnąć. Wiele lakierów ostatecznie wysycha dopiero po kilkudziesięciu minutach, a nawet po tym czasie wykonując jakąś domową czynność możemy świeży manicure sobie zadrapać albo odcisnąć coś na powierzchni lakieru. Aby unikać takich sytuacji należy trzymać się paru zasad:

- ważny jest wybór lakieru – najlepiej wybierać te, na których zawarta jest informacja, że szybko schną, wiele z nich wysycha w ciągu minuty
- najlepiej nie nakładać więcej niż dwóch warstw lakierów, ponieważ utrudnia to schnięcie i utrwalanie lakieru. Również taki manicure będzie mniej trwały. Jedna warstwa często nie wystarcza, więc najlepszym wyjściem będzie zastosowanie dwóch warstw. Zanim jednak nałożymy drugą warstwę, poczekajmy aż pierwsza z nich dokładnie wychnie.
- lakier utrwalić możemy również chłodnym nawiewem suszarki skierowanym na malowane paznockie, albo moczeniem dłoni w zimnej wodzie

- najlepszym kosmetycznym sposobem jest oczywiście zastosowanie specjalnego sprayu, który przyspiesza wysychanie i utrwalanie lakieru. Wystarczy jedynie rozpylić go na pomalowane płytki paznokciowe i chwilę poczekać. Sprawdzonym produktem cenionej firmy jest sprayprzyśpieszający wysychanie paznokci marki Art. Deco dostępny w sklepie Iperfumy

 

2. Czy odżywka do paznokci koniecznie musi być w formie lakieru do paznokci nawet bezbarwnego?

Jeśli nie lubisz mieć na paznokciach lakieru do paznokci, a chcesz je odżywić możesz zawsze użyć odżywki która jest w lekkiej formie np. olejku lub żelu. Taka forma nie obciąża płytki paznokciowej a wpływa na jej nawliżenie, regenerację oraz odżywienie. Przy nakładaniu takiego typu olejku zawsze możemy wykonać masaż paznokcia, który pobudza jego macierz – przez co paznokcie szybciej rosną oraz są zregenerowane. Zamiast odżywek można zawsze również użyć olejków kosmetycznych i stosować je w ten sam sposób razem z masażem. Taki zabieg z masażem najlepiej jest stosować na noc, kiedy nie wykonujemy innych czynności.

3. Czy rozjaśnianie można zastosować w domu?

Rozjaśnianie czy dekoloryzacja jest zabiegiem bardzo inwazyjnym w strukturę włosa, ponieważ narusza strukturę oraz ma za zadanie wypłukać barwnik. Jest to zabieg którego lepiej nie wykonywać w domu, mimo, że w sklepach są środki przeznaczone do rozjaśniania. Zbyt jasny oksydant oraz przekroczenie czasu działania, może spowodować, że włosy będą spalone i zniszczone, oraz będą się wykruszać po zabiegu. Czas działania oraz produkt należy dobrać starannie do stanu i jakości włosa oraz jego rodzaju, i w większości przypadków powinien zrobić to fryzjer. Jeśli nie masz jednak pieniędzy na wizytę w salonie fryzjerskim, przy zachowaniu ostrożności zrób ten zabieg w domu. 

Pamiętaj jednak że przeciwskazaniem do rozjaśniania są włosy czarne czy ciemnobrązowe farbowane (w tym przypadku musimy użyć dekoloryzacji, lub kilkustopniowego demakijażu do włosów). Najlepiej nie oszczędzać na produktach i wybrać do tego rodzaju produkt dobrej jakości i profesjonalny do użytku fryzjerskiego oraz starannie zapoznać się z instrukcją zastosowania produktu i nie przekraczać czasu trzymania rozjaśniacza na włosach oraz kontrolować proces rozjaśniania (sprawdzać jak przebiega rozjaśnianie). Profesjonalne rozjaśniacze znajdziesz w sklepie Iperfumy, np. Majimeches –preparat marki L’oreal stosowany do rozjaśniania pasemek na włosach.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...