Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

środa, 23 września 2015

"Kolędy niebiańskim piórem pisane" - SFINKS.INFOKolędy Niebiańskim piórem pisane, to elegancko wydany album który będzie idealnym pomysłem na prezent pod choinkę czy na gwiazdkę dla bliskiej osoby. Również będzie dobrą pomocą dydaktyczną np. dla katechetów oraz animatorów prowadzących kościelną scholę, czy nauczycieli muzyki – znajdziemy tam teksty kolęd wraz z nutami.

 

Książka w twardej oprawie posiada aż 665 stron, a na jej kartkach znajdziemy teksty kolęd. Zostały one opublikowane w działach. Każda z kolęd posiada opis swojej historii, dlatego możemy dowiedzieć się w jakich okolicznościach powstała. Piękne teksty kolęd wzbogacono reprodukcjami malarskimi najsławniejszych i najznakomitszych malarzy np. Rubens, Boticelli, Memling, Caravaggio, które przedstawiają radosną tematykę narodzenia Pana Jezusa. 

 

 Pierwszy z działów zawiera najpiękniejsze z kolęd – czyli te najbardziej popularne, najczęściej śpiewane przy wigilijnym stole czy podczas kościelnej Mszy św. W drugim dziale zamieszczono pieśni łacińskie o narodzeniu Pana – mniej znane dla przeciętnego wiernego. Szczególnie warta posłuchania i poznania jest kolęda Adeste, fideles, która zresztą jest dosyć popularna i przetłumaczona na wiele języków np. angielski – O Come All Ye Faithful. 

 

W trzecim dziale zamieszczono polskie przekłady kolęd z czasów Średniowiecza, a w kolejnym kolędy kościelne i kolędy domowe – których to jest najwięcej w całej pozycji. To wspaniała okazja aby poznać także naszą historię, katolicyzmu w Polsce oraz tego jak poprzednie pokolenia przeżywały ten szczególny czas jakim są święta Bożego Narodzenia. W kolejnych działach zamieszczono kolędy dla kolędników (których tradycja była bardzo bogata w różnych regionach Polski), kolędy dla dzieci, kołysanki oraz kolędy patriotyczne.

KSIĄŻKĘ MOŻESZ ZAKUPIĆ TUTAJ

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...