Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

środa, 30 września 2015

OLEJKI ETERYCZNE ETJA.PL

ZAPRASZAM NA WWW.ETJA.PL

W KOLEJNYCH POSTACH RECEPTY NA NATURALNE KOSMETYKI Z WYKORZYSTANIEM PRODUKTÓW ETJA:) ZAPRASZAM:)

Co jest zaletą?

- są to naturalne olejki które mogą służyć do aromaterapii, masażu oraz tworzenia własnych kosmetyków – nie są to olejki jedynie zapachowe, ale naturalne olejki o wspaniałych właściwościach
- odpowiednie estetyczne opakowanie oraz bezpieczne (olejki eteryczne najlepiej przechowywać w butelkach z ciemnego szkła) 
- w przeciwieństwie do świec zapachowych, ich palenie nie wydziela toksycznych składników a wręcz jest korzystne dla naszego zdrowia
- wysoka jakość produktu
- dostępność: strona ETJA, sklepy zielarskie, sklepy kosmetyczne etc.
- cena w granicach kilku złotych
- wszechstronne zastosowanie dla urody: ciało, twarz, włosy etc. jako dodatek do własnoręcznie robionych kosmetyków, do kąpieli czy masażu
- informacja o zastosowaniu w dołaczonej ulotce (czytelna i praktyczna)
- szeroki wybór rodzajów

Olejek cytrynowy – działa w przypadku lęków i stanów depresyjnych, bezsenności, kiedy jesteśmy zestresowani i brakuje nam sił. Ja najczęściej używam go do inhalacji parowych lub w kominkach zapachowych – dodaje energii, poprawia nastrój. Również idealny do tworzenia własnych kosmetyków - przeczytacie o tym w kolejnym poście:)


Olejek miętowy - bardzo pomocny dla osób, które mają problemy ze snem oraz ze stresem i bólem głowy z tego powodu. Przed spaniem należy ustawić w pokoju miskę z gorącą wodą oraz dodać kilka kropel oleju miętowego a następnie zamieszać. Taką inhalację należy zostawić na całą noc i usunąć dopiero rano. Gwarantuję, że po takim śnie w pokoju poczujecie sie jak nowonarodzeni:)

 
 
Olej bergamotowy najmniej odpowiada mi pod względem zapachu - jest dosyć intensywny. Z tego względu możemy go wykorzystać np. w przypadku przygotowywania naturalnego dezodorantu (ma właściwości dezodorujące) - taki przepis pokażę Wam w kolejnym poście. Zapach również pobudza umysł do pracy, działa antydepresyjnie czy pomaga w przypadku nerwic.


 
Melisa znana jest nam jako zioło o działaniu uspokajającym i wyciszającym, takie też ma działanie olejek melisowy. Łagodzi problemy na tle nerwowym, bezsenność czy depresję. Działa pomocniczo również w przypadku ukąszeń owadów. Bardzo przyjemny do stosowania w kominku zapachowym przed snem, pomaga zasnąć i się zrelaksować. Taką sesję aromaterapii najlepiej zrobić na godzinę przed położeniem się do łóżka.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...