Obserwatorzy

KOMENTARZE

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze. Zależy mi jednak, aby to była w pełni szczera opinia, a nie krótkie hasło "super blog", "fajna notka". Zostawcie adres swojego bloga, chętnie zajrzę. Będzie mi miło jak zaobserwujecie, ja również wtedy to zrobię. Tylko dajcie znać.
Jeśli masz pytanie albo oczekujesz porady zostaw komentarz - na pewno na niego odpowiem.

niedziela, 13 września 2015

Valerie Ann Worwood – Vademecum olejków eterycznych i aromaterapii
zapraszam na stronę STUDIO ASTROPSYCHOLOGII

Książka liczy sobie prawie 500 stron i jest pozycją w grubej oprawie. Recenzuję ją jako ostatnią, ponieważ trzeba mieć naprawdę wiele czasu aby móc dogłębnie ją poznać i zapoznać się z zagadnieniami. 

Jest to pozycja obowiązkowa dla pasjonatów kosmetyki oraz medycyny naturalnej i powinna znaleźć się na ich półkach – to minikompedium odnoszące się do każdej z dziedzin życia. Pomocna będzie również zielarzom, kosmetologom czy kosmetyczkom dla uzupełnienia ich wiedzy zawodowej i poszerzenia horyzontów. 

W pierwszym z rozdziałów, zamieszczono krotki poradnik ułatwiający stosowanie i poruszanie się po książce. Autorka omówiła również sposoby, na jakie można stosować olejki eteryczne w leczeniu np. nasiadówki, kąpiele parowe, inhalacje etc. 

Dalej znajduje się szeroki katalog olejów kosmetycznych oraz stosowanych w medycynie i żywienie – kompendium wyjaśnia użycie każdego z olejów oraz jego parametry i właściwości. Będzie to pomocne zwłaszcza dla osób tworzących kosmetyki naturalne

W kolejnym rozdziale przedstawiono najpopularniejsze zioła i rośliny stosowane w medycynie oraz fitoterapii – ziołolecznictwie. Trzeci rozdział poświęcono zestawom podstawowym, które pomogą zlikwidować problemy zdrowotne podczas podróży czy urlopu – jak zaradzić w przypadku upału czy pogryzienia przez insekty.

 Kolejne dwa rozdziały podzielone są na przeznaczony dla mężczyzn i kobiet – są tam opisane najważniejsze choroby i schorzenia damskie i kobiece, oraz wybrane naturalne metody ich leczenia oparte głównie na olejkach eterycznych. 

W kolejnych rozdziałach znajdziemy przepisy dla sportowców i ludzi aktywnych, dzieci i niemowląt a także zastosowanie aromaterapii u zwierząt. Na szczególną uwagę zasługują działy o pielęgnacji twarzy, ciała oraz włosów gdzie znajdziemy przepisy na kosmetyki. Zwieńczeniem są propozycje na zdrowe odświeżacze powietrza oraz perfumy.

Również maniacy kulinarni znajdą tu coś dla siebie – bardzo dużo ciekawych przepisów na naturalne dania.

3 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...